Jacek Wilk przeszedł do partii Wolność

Jacek Wilk, poseł Kukiz’15 przeszedł do partii Wolność. Ma to dać początek jednoczeniu ruchu wolnościowego przed wyborami.

” – Wszyscy, którzy śledzą moją aktywność jako posła od ponad 2 lat, wiedzą dobrze, że moim podstawowym celem, największą ambicją jest to, aby zbierać i jednoczyć środowiska wolnościowe. Jestem przekonany, że środowisko wolnościowe jest w chwili obecnej najsilniejsze w historii całej III RP. Ma posłów, ma europosłów, ma struktury, ma bardzo dużo imprez, spotkań. Brakuje tylko tego jednego elementu – woli, aby rzeczywiście uderzyć razem, pójść razem.  Dzisiaj puszczam taki sygnał do wszystkich, którzy chcą się połączyć znowu według koncepcji wolnościowych, aby ten moment wybrali jako ten, w którym należy wykonać kolejne kroki. I państwo będą świadkami takich kolejnych kroków w następnych dniach, które będą pokazywały, jak środowisko wolnościowe się wzmacnia, jednoczy, jak się konsoliduje.

Podczas konferencji prasowej Jacek Wilk skrytykował również postępowanie Jarosława Gowina, który, jak twierdzi, próbuje dzielić środowisko wolnościowe i je ‚przejąć pod skrzydła partii socjalistycznej’.